top of page
RD SC, Senec
Novostavba rodinného domu, Senec- Nová Teheľňa
Projekt: 06/2017
Predpokl. realizácia 2020
zastavaná plocha: 106,10 m2 
úžitková plocha nová celková: 152,20 m2 

,,Jednoduché sedlo. ,,

Z architektonického hľadiska sa jedná o jednoduchý dvojpodlažný rodinný dom so sedlovou strechou
s presahom. Štítové steny ako aj prístrešky sú orientované do ulice a záhrady. Zo strany ulice prestrešenie predstavuje kryté parkovacie státie pre 2 automobily, zo strany záhrady zabezpečuje ochranu terasy pred dažďom a slnkom. Tvar domu a jeho čistotu podčiarkuje biela farba fasády doplnená o fragmenty dreveného obkladu medzi jednotlivými oknami. Práve okenné otvory svojou polohou a veľkosťou narúšajú jeho archetypálnosť. Vytvárajú príjemný moderný vzhľad a najmä svetel- nú pohodu v jednotlivých miestnostiach RD.
Dispozičné riešenie:
Vstup do RD je orientovyný z ulice krytý prístreškom pre autá. Takto sa zabezpečil vstup do domu ,,suchou nohou,,. Vstupná hala so skriňou a s priestorom na sedenie je oddelená od ostatných priestorov RD, Zabezpečuje tepelnú pohodu a filter.
Z haly sa vstupuje do chodby, z ktorej sú prístupné technické zázemia domu /tech. miestnosť, kúpeľňa s wc, komora/, hosťov- ská izba a spoločenská časť domu orientovaná do záhrady. Srdce domu je tvorené veľkorysou kuchyňou, jedálňou a útulnou obývacou izbou. Dominuje mu krb a otvorená galéria so schodiskom s obložením na 2.n.p.. Na druhom podlaží sa nachádzajú izby detí, spálňa, kúpeľňa a pracovňa so šatníkom.

bottom of page