top of page
RD SC, Senec
Novostavba rodinného domu, Senec- Nová Teheľňa
Projekt: 06/2017
Predpokl. realizácia 2020
zastavaná plocha: 106,10 m2 
úžitková plocha nová celková: 152,20 m2 

,,Jednoduché sedlo. ,,

Z architektonického hľadiska sa jedná o jednoduchý dvojpodlažný rodinný dom so sedlovou strechou
s presahom. Štítové steny ako aj prístrešky sú orientované do ulice a záhrady. Zo strany ulice prestrešenie predstavuje kryté parkovacie státie pre 2 automobily, zo strany záhrady zabezpečuje ochranu terasy pred dažďom a slnkom. Tvar domu a jeho čistotu podčiarkuje biela farba fasády doplnená o fragmenty dreveného obkladu medzi jednotlivými oknami. Práve okenné otvory svojou polohou a veľkosťou narúšajú jeho archetypálnosť. Vytvárajú príjemný moderný vzhľad a najmä svetel- nú pohodu v jednotlivých miestnostiach RD.
Dispozičné riešenie:
Vstup do RD je orientovyný z ulice krytý prístreškom pre autá. Takto sa zabezpečil vstup do domu ,,suchou nohou,,. Vstupná hala so skriňou a s priestorom na sedenie je oddelená od ostatných priestorov RD, Zabezpečuje tepelnú pohodu a filter.
Z haly sa vstupuje do chodby, z ktorej sú prístupné technické zázemia domu /tech. miestnosť, kúpeľňa s wc, komora/, hosťov- ská izba a spoločenská časť domu orientovaná do záhrady. Srdce domu je tvorené veľkorysou kuchyňou, jedálňou a útulnou obývacou izbou. Dominuje mu krb a otvorená galéria so schodiskom s obložením na 2.n.p.. Na druhom podlaží sa nachádzajú izby detí, spálňa, kúpeľňa a pracovňa so šatníkom.

Záhradný pohľad.
Záhradný pohľad.

press to zoom
Uličný pohľad.
Uličný pohľad.

press to zoom
Rez galériou.
Rez galériou.

press to zoom
Záhradný pohľad.
Záhradný pohľad.

press to zoom
1/6
bottom of page